Javna predstavitev mednarodnega projekta ECLN

Srečanje

23.4.2015 @ 11:00
Večnamenska dvorana
vstop prost

V Mariboru bo med 22. - 24. aprilom 2015 potekalo srečanje partnerjev mreže European Cultural Learning Network/ ECLN, katerega se bodo udeležili partnerji iz 11-ih evropskih držav. 

V četrtek, 23. aprila ob 11. uri vas vabimo v Vetrinjski dvor/ Večnamenska dvorana  (Vetrinjska ulica 30,Maribor) na javno predstavitev projekta European Cultural Learning Network / Mreža evropskega kulturnega učenja ter predstavitev rezultatov raziskave na področju kulturnega učenja, ki poteka od leta 2013 v 11-ih evropskih državah. 

Zaradi omejenega števila mest v konferenčni dvorani vas prosimo, da svojo udeležbo potrdite na email info@mitra.si ali po telefonu 040 187 977.

Predstavitvi sledi odprtje skupinske razstave "Skupaj" (Preddvorana, Vetrinjski dvor)  na kateri se bodo predstavillii: Roman Zel, Polona Maher, Branimir Ritonja, Tadej Vindiš, Borut Popenko, Jože Šubic, Natalija Šeruga, Milan Golob, Janez Klenovšek

Delate kot umetnik ali svobodni kreativec?

Se preživljate z umetniškim ali kreativnim delom?

Ste mentor ali inštruktor drugih umetnikov ali bodočih umetnikov?

Uporabljate svoje umetniške ali kreativne veščine, da bi pomagali drugim razviti njihov potencial ali samozavest?

Delate za organizacijo, ki spodbuja kulturno učenje?

Mreža
 
ECLN je
 pilotni projekt v okviru programa Leonardo da Vinci, ustanovljen z 
namenom 
raziskovanja
 tem 
poklicnega 
izobraževanja 
in
 usposabljanja,
 ki
 so 
pomembne 
za 
izvajalce 
'kulturnega
 učenja' 
 ter 
za 
organizacije,
 ki 
te 
izvajalce 
zaposlujejo.
 Pod
 pojmom
 'kulturno 
učenje'
 razumemo
 celo 
paleto
 umetniških
 in
 kulturnih
 praks,
 ki
 jih
 umetniki
 in 
kreativci
 uresničujejo znotraj
 kulturnih 
organizacij
 ali
 samostojno in se prenašajo bodisi preko formalnih, neformalnih ali priložnostnih situacij.

Projekt ECLN izhaja iz dejstva, da sektor 'kulturnega
 učenja' po večini ni dovolj dobro evidentiran in opredeljen ter da so poti poklicnega izobraževanja in usposabljanja slabo prepoznane s strani javnosti in oblasti, predvsem ko gre za  'kulturno učenje', ki se dogaja izven področja formalnega izobraževanja.

V času do septembra 2015 bo projekt raziskal možnosti kako identificirati, podpreti in povezati strokovnjake in organizacije, ki delajo na področju kulturnega izobraževanja po vsej Evropi z namenom, da se poveča razpoznavnost in povezanost sektorja ter da se podprejo njegove potrebe po poklicnem izobraževanju in usposabljanju.

Predstavljeni bodo rezultati raziskave, ki od leta 2013 poteka v 11-ih evropskih državah (v Sloveniji, Estoniji, Grčiji, Italiji, Veliki Britaniji, Španiji, na Hrvaškem, Nizozemskem, Poljskem, Danskem in na Cipru)  in vključuje posamezne faze:

- raziskavo kulturnega izobraževalnega sektorja v vseh partnerskih državah

- evidentiranje in opredelitev novih sektorskih organizacij in deležnikov

- razvijanje pristopov za poklicno usposabljanje in poklicni razvoj, da bi se lahko odzvali na potrebe poklicnega izobraževanja in usposabljanja

- preizkušanje in izpopolnjevanje teh pristopov za sektorsko obveščanje

- raziskovanje novih okvirov za poklicno usposobljenost in certifikacijo

- promocijo, mreženje in informiranje sektorja s pomočjo Observatorija ECLN (spletna multimedijska platforma)

- raziskavo povpraševanja po ustanovitvi novega evropskega poklicnega združenja (Evropskega združenja za kulturno učenje) ter preizkus izvedljivosti tega projekta

Projekt smo začeli z željo, da se povežemo s čim večjim številom organizacij in posameznikov v Evropi. Pridružite se nam. Registracija, ki vam omogoči povezovanje  je brezplačna. 

Več na strani: http://ecln-network.com/

Zaradi omejenega števila mest v konferenčni dvorani vas prosimo, da svojo udeležbo potrdite na email info@mitra.si ali po telefonu 040 187 977.

 

Organizator: Mitra, društvo za razvoj avdiovizualne kulture in medkulturnega dialoga

Partnerji projekta: Arteria, Ceps, Collage Arts, Dimitra, Hope for Children,  Kau Academy,  Kunstbedrijf Arnhem, Mitra, MKC Maribor, Mulab, Prostor Plus, Rinova,  VIA University College

Projekt 
financira
 Evropska
 unija,

Program
 vse življenjskega
 učenja
 Leonardo
 da
 Vinci